Orbay Soydan

Fotoğraf: Hüseyin Irmak Arşivi

Tarihten Dijitale, F-35 mi F-16 mı yoksa Su-57 sorularını sorduğumuz bu günlerde Türkiye’nin ilk yerli uçak fabrikasının öyküsünü ekranlara taşıyor.

İstanbul’da her gün önünden geçtiğimiz ama yerini bilmediğimiz Türkiye’nin ilk uçak fabrikasının hikayesi ilk kez yayınlanan özel görüntülerle youtube.com/orbaysoydan kanalında yayında.

Dijital Medya Araştırmaları Derneği, The Guardian Foundation ve SIDA’nın katkılarıyla hazırlanan “Tarihten Dijitale” belgesel dizisi popüler tarih, kültür, teknoloji, futbol ve toplum konularından oluşuyor.

Bu bölümde Beraberce Derneği’nin Direktörü Ayşe Öktem ile Hafıza Mekanlarından Gözlem ve Deneyimler üzerine konuştuk.

İyileşmenin tek yolunu hatırlamakta gören Ayşe Ökten beraber yaşayabilmek için müşterek hafızanın oluşması gerektiğini vurguluyor.

“Tarihten Dijitale” adlı belgesel serisi izleyicisiyle buluşuyor

AEK/ Aleko Sofyanidis (Αλέκος Σοφιανίδης)

“Tarihten Dijitale” adlı belgesel serisi izleyicisiyle buluşuyor.

Dijital Medya Araştırmaları Derneği, The Guardian Foundation ve SIDA’nın katkılarıyla hazırlanan “Tarihten Dijitale” belgesel dizisi kültür, popüler tarih, futbol, toplum ve teknoloji başlıklarından oluşacak.

Serinin ilk bölümünde Türkiye spor tarihinin bilinmeyen hikayeleri anlatılırken azınlık spor kulüpleri ve sporcuların spora yaptığı katkılar o tarihe tanıklık edenlerin ağzından aktarılıyor.